У Перу народилася перша дитина, зачата завдяки новітній технології штучного запліднення
У Перу народилося перше немовля, зачате за допомогою інноваційної технології фертильності, яка використовує стовбурові клітини для дозрівання ембріона поза тілом.
Про це повідомляє New Atlas.
Розробники цього методу, компанія Gameto, стверджують, що його переваги над звичайним екстракорпоральним заплідненням – швидкість, безпечність та доступність. Цей прорив у медицині відкриває нові можливості для лікування безпліддя та допомоги парам, котрі мають труднощі в зачатті.
З моменту народження першої “дитини з пробірки” у 1978 році екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) допомогло мільйонам людей подолати проблеми з фертильністю. Однак процедура має деякі недоліки. Нова ж технологія, розроблена біотехнологічною компанією Gameto, є альтернативою традиційному ЕКЗ і, за словами компанії, має менше обмежень.
“Ми раді відсвяткувати перше у світі народження живої дитини, зачатої за допомогою Fertilo.
Читайте по темі: Cуд у Варшаві арештував винуватця ДТП, який збив 14-річного українця
Долаючи основні проблеми традиційного ЕКЗ, такі як тривалі цикли лікування, значні побічні ефекти, емоційне та фізичне навантаження, Fertilo пропонує потенційно швидше, безпечніше та доступніше рішення для сімей. Ця подія знаменує собою поворотний момент у репродуктивному здоров’ї та підкреслює перше застосування технології iPSC (індукованих плюрипотентних стовбурових клітин) в ЕКЗ та величезний потенціал нашої технології” – сказала докторка Діна Раденковіч, генеральна директорка і співзасновниця Gameto.